Aloe vera

21. září 2014 v 22:11


ALOE VERACo to je:
Aloe pravá (Aloe vera) je jednoděložná, víceletá, stálezelená sukulentní rostlina. Extraktům z rostliny jsou připisovány nejrůznější léčivé účinky, ale většina nebyla nikdy přesvědčivě vědecky dokázána.


Léčivé účinky:
Látky obsažené v listech napomáhají při hojení ran a popálenin, kožních problémech jako jsou ekzémy, lupénka[9], vysušená pokožka. Aloe vera pomáhá i při problémech s mykózami, překyselením žaludku, paradentóze, tuberkulóze, cukrovce, mírní postup rakoviny střev apod. Účinky Aloe vera se mohou změnit při nadměrném užívání na negativní, neboť při větším množství mohou být některé látky toxické.
Využití:
Tato rostlina našla své využití už ve starém Egyptě, kdy ji ženy používaly ke zkrášlení pleti. Hojně byla také využívána k balzamování. Indiáni ze Střední a Severní Ameriky používali gel z aloe k léčbě popálenin a jako prevenci proti puchýřům. Dnes je Aloe vera hojně zpracovávána ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu. Přidává se do celé řady kosmetických přípravků, jako jsou šampóny, vody po holení, rtěnky, tělová mléka a hydratační krémy, ale je součástí i čistících prostředků, dětských plenek a latexových rukavic. Aloe vera našla své uplatnění i v různých odvětvích medicíny: např. v oftalmologii(oční kapky), dentální hygieně (zubní pasty), dermatologii, gastroenterologii (léčení zánětu zažívacího ústrojí). V lékařství je používána k posilování imunitního systému, pokud nefunguje ve své optimální kapacitě.

Co na to říkám já:
Léčivou rostlinu aloe veru si pěstuji mnoho let jako lék první pomoci a její gel je vynikající na řezná poranění, odřeniny, spáleniny i sluneční, akné, zanícenou pokožku,opary, opruzeniný, afty, parodontoze. V sočasnosti jsem si připravila prostředek z aloe, medu, přírodního červeného vína a čistého lihu na detoxikaci organismu a věřím, že i s následným zlepšením imunity.Tento ozdravný pokus budu zahajovat ve čtvrtek 25. 9. po dobu přibližně dvou měsíců, záleží na reakcích organizmu.Takže během této doby budu jednou týdně informovat o svých pocitech a reakcích mého těla.
Důležité je používat na léčení rostlinu minimálně 3 roky starou a proto je nutné si současně pěstovat i několik dalších rostlin různého stáří.
Zdroj
Informace Wikipedie.
Obrázky 1, 2.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hana Kuchyňková Hana Kuchyňková | Web | 28. června 2017 v 14:44 | Reagovat

Pěkný text. Líbí se mi, že podává informace o aloe vera. Třeba o využití aloe. Napadlo mě, že by čtenář možná ocenil další zdroje. Například účinky aloe vera gelu jsou dobře rozepsány zde: http://www.mujzivotsaloe.cz/ucinky-aloe-vera

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama